KONST / Litografier / Färglitografi 13385548
nr 1338 5548
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Sundbybergs station. Signerad, numrerad 191/250, daterad -82. Motivet: 30x41 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
300 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:15:43
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson